Na hraně normálnosti

9. prosince 2017 v 18:18 | Náťa |  Moje žvásty
Včera jsme s kamarádkou pekly cukrátka. Původní odhad - 3 hodiny. Zdravý odhad - 6 hodin. A i tak jsme to rozpustily až v jednu ráno z důvodu, že druhý den měla jet na výpravu s vlčaty.

Každý člověk ale místo pečení netancuje po kuchyni s válečkem a místo mytí nádobí neboxuje. Co je na tom ale špatného, říkáme si. Sice z občasné chuti si udělat piruetu, ať už je to vhodné či ne (a ať už u toho vypadáme jako z reklamy na novomanželské slevypro vybavení bytů či ne) asi nevyrosteme, ale aspoň si trochu užíváme život. Po svém.

Není přece ale nic špatného si jen tak na ulici začít zpívat (ne vyřvávat) nebo tančit. Samozřejmě, je nutné dodržovat zásady slušného chování. Ale proč nevyhovět svému já a trochu se odvázat od stadardu společnosti? Vždyť ti nejlepší z nejlepších také museli experimentovat, a jistě snášeli zpražující pohledy a dobře míněné rady okolí, že ztrácí čas hloupostmi a že mají začít dělat něco ověřeného. Někdy to jde, a někdy se pro to lidé rozhodnout. Ale proč se snažit zbrousit náš kruh, aby se vešel do čtercového otvoru?

Stejně tak je to i s názory, myšlenkami a nebo třeba naším vzhledem. Květiny také nehubíme jen proto, že mají růžovobílé květy místo čistě bílých. Tak proč sebe bychom za odlišnost někdy také nejradši odstranili ze světa? Nemáme se za co cítit špatně, nikdo nemá 100% všechny vlastnosti většiny lidí. Je na nás, jestli se za ty své odlišné budeme stydět, schovávat je, a nebo se nebudeme cítit špatně kvůli tomu, že jsme v některých ohledech na hraně normálu. Protože všichni se na ní každým dnem ocitají. A někteří stále.
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 9. prosince 2017 v 18:54 | Reagovat

Někdy je fajn být nenormální :)

2 Chiméra Chiméra | 9. prosince 2017 v 19:07 | Reagovat

Správať  sa neikedy bláznivo je super. Človek sa potrebuje odreagovať.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama