Březen 2018

Soleil

18. března 2018 v 14:43 | Náťa |  Moje žvásty
Terve! Zdravím všechny, kteří chtě či nechtě čtou tento článek. Po pár dnech mám zase chuť něco napsat. O sobě.

Co se vůbec děje tak podstatného? Vůbec nic. Ale to je na tom to nejlepší. Mám volnou neděli. Jediné, co musím udělat do školy je protokol na chemii, který je už z půlky hotový, a pak si můžu dělat co chci. Ani se tolik netrápím tím, že mi rodiče vzhledem k počasí - krásná jarní zima - nepustili na výpravu se skautkami. Stejně jsem to čekala, a můžu přece dělat tolik produktivních věcí!

Fairytale...

13. března 2018 v 15:21 | Náťa |  Příběhy
Tradice se mají dodržovat, a tak vzhledem k tomu, že zatím žádnou blogovací moc nemám, jednu si vytvořím. Fairytale.

Pohádka. Nic víc nejsi. Tak proč tě stále vidím? Stále, i po tolika letech? Jednou už jsi měla odejít. Podruhé jsem se tě pokus vyhnat. Ale stále tu zůstáváš. Jako netýkavka rostoucí z nového asfaltu prodíráš si cestu na povrch mých myšlenek. Ale dotknout se nenecháš...


Recenze: Teror v divadle ABC (1. 3. 2018)

2. března 2018 v 0:00 | Náťa |  Moje žvásty
Ale ne, ale ne. Není to inscenací, která by byla takovým utrpením, až bych se z jejích následků musela vypsat. Tedy, to druhé dozajista platí, ale z přesně opačného důvodu, a tak bych vám chtěla předat trochu toho mého nadšení a třeba vás i nakopnout (jen obrazně), abyste se na tuto divadelní hru třeba podívali.

Co s tužkou v ruce aneb když je nuda

1. března 2018 v 16:48 | Náťa |  Moje žvásty
Na něco čekáte? Nevíte co dělat? A najednou si uvědomíte, že držíte v ruce tužku? Přináším vám 5 r e v o l u č n í ch nápadů, co s ní!

1. Doodling. Máte tužku, tak ještě čapněte papír (nebo ruku, svojí či kamaráda) a můžete začít kreslit létající draky ze kterých se stanou portály do jiných dimenzí, nebo třeba květiny surfující po moři trolejbusů! Ve fantazii se meze nekladou!

Nevýhoda: Může vám dojít papír... nebo ruce.

2. Šerm. No, ať už máte dvě ruce nebo kamaráda, který ú p l n o u náhodou má také tužtičku, můžete směle zaútočit! Nezapomeňte se krýt!

Nevýhoda: Nedoporučuji, pokud má váš kamarád jaderný arzenál.

3. Dárek! No, už se vám určitě stalo, že jste zapomněli či nestihli někomu koupit dárek k narozeninám či Vánocům. Ale nezoufejte! Máte přeci tužku! Zabalte ji ještě do dárkového papíru, nebo jen ovažte mašlí, a je to!

Nevýhoda: Kamarád se může zaleknout toho, jaký úžasný dárek jste mu dali a chtít vám ho vrátit, protože něco takového těžko oplatit.

4. Hod oštěpem! V případě, že máte pouze tužku, můžete s ní házet do dálky! Nebo i na cíl!

Nevýhoda: Před každým hodem si pro tužku musíte dojít.
Nevýhoda 2: Musíte dávat pozor, zda vám nikdo nestojí v dráze.

5. Mažoretky! Nepochybně vás fascinovalo, jak dokážou tak rychle točit s batonem a jak ho umí s takovou přesností chytit poté, co ho vyhodí do nesmírné výšky. Třeba jste i snili o tom se jednou z nich stát! Nyní máte díky vaší tužce jedinečnou příležitost si vše natrénovat!

Nevýhoda: Bezhlavé skoky za tužkou mohou býti nebezpečné.
Nevýhoda 2: Tužka vám (v horším případě někomu jinému) může spadnout na hlavu.

Vše zkoušejte na vlastí nebezpečí. Adios c: