Soleil

18. března 2018 v 14:43 | Náťa |  Moje žvásty
Terve! Zdravím všechny, kteří chtě či nechtě čtou tento článek. Po pár dnech mám zase chuť něco napsat. O sobě.

Co se vůbec děje tak podstatného? Vůbec nic. Ale to je na tom to nejlepší. Mám volnou neděli. Jediné, co musím udělat do školy je protokol na chemii, který je už z půlky hotový, a pak si můžu dělat co chci. Ani se tolik netrápím tím, že mi rodiče vzhledem k počasí - krásná jarní zima - nepustili na výpravu se skautkami. Stejně jsem to čekala, a můžu přece dělat tolik produktivních věcí!


Asi čekáte, že teď začnu brmlat o tom, jak by to bylo sice fajn, kdybych dělala něco produktivního, ale ve skutečnosti jsem jenom seděla u počítače a dělala blbiny. No, možná z části, z jistého úhlu pohledu. Dodělávala jsem do hry příběh své postavy ke schválení. Nehrála jsem za ni přes pár měsíců, a vzhledem k tomu, že byla RP (prostě ve hře, i když se to nijak neodehrávalo) ve Finsku, tak jsem se rozhodla, že si mohla během té doby někoho vzít. Podklad jsem k tomu měla, loňské herní prázdniny byla na dovolené po Skandinávském poloostrově s přítelem její tety, a o jistém Finovi, kterého tam potkala, ale o němž si pamatovala sotva jeho vlasy (dlouhé, ňam) se už zmiňovala, tak se během toho roku, kdy jsem absolutně neměla chuť hrát, zase vrátila do Finska, najít toho neznámého. Teď už to čeká jen na schválení od vedení hry, tak mi můžete držet palce.

Zkoukla jsem taky pár dílů seriálu Riverdale. Dostala mě k němu kamarádka, potom, co mi básnila že má po každém dílu chuť na milkshake. Upřímně, nevím, jestli je ten seriál nějaký úchvatný masterpiece, ale baví mě ho sledovat, a ještě tam snad není jediný ship, který by mi nějak vadil. Co víc, shipy, o kterých jsem na začátku jen snila, jsou canon! A je to taková dobrá oddechovka pro mě. Purr.

Vracím se ke studiu jazyků. Její zbraní je černá centropenka, tempo je šnečí... no, dobře, dobře. Nejsem žádná Náťa 11, ale jsem vážně ráda, že mě jazyky zase začaly fascinovat. Začala jsem s finštinou (pozdrav Terve je z finštiny, "terve" ale taky znamená zdravý, takže bych to přeložila asi jako "informální verzi Zdravíčka") a s kamarádkou jsme se vrhly na italštinu. Ani nevím, jak moc mi ten jazyk chyběl. Teď jen u toho zůstat. A nenechat školu, aby se mi vetřela do mého vzdělání. (Což mi připomíná, že bych si zase mohla někdy přečíst Toma Sawyera...)

Jo, knihy. Čtu teď hodně do školy. Teď se zrovna snažím přelouskat Lolitu, pak Tři kamarády od Remarqua a za chvíli se vrhnu na knížky od Huxleyho (Konec civilizace mám doma ještě spolu nějakou nebeletristickou knihou, Ostrov bohužel ani v knihkupectví neměli... takže zkusím štěstí za měsíc v knihovně, teď ho mají stejně vypůjčený). Uvažuji, že bych si sehnala knihu v ruštině, abych se také donutila v ní nějak pokračovat. Ne proto, že z ní chci maturovat, ani kvůli ruskému kamarádovi co mám. Ale protože se mi ten jazyk líbí. Ano, moje jediná motivace, proč se ho učit. Ale je... soundproof. Sound - protože moje okolí má moc rádo slova "A proč se to učíš, vždyť je to zbytečné, stejně to nikd nevyužiješ...", a co? To mi má vadit? Já se to učím pro sebe. Protože chci. Protože můžu.

Tak se zase loučím, samotná, ale ne osamocená. <3

https://www.youtube.com/watch?v=uCfu_Yh77D4
 


Komentáře

1 Šáša Šáša | Web | 19. března 2018 v 10:17 | Reagovat

Taky jsem teď měla nějak podezřele volnou neděli... takže jsem ji celou proležela na gauči. :-P

2 Náťa Náťa | E-mail | Web | 19. března 2018 v 15:53 | Reagovat

[1]: Tsk, tsk, taková prokrastinace... aspoň bys mohla už něco napsat! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama