♫ Místečko v mém srdci ♫

2. srpna 2018 v 1:33 | Náťa |  Moje žvásty
Většina lidí se asi hned zamyslí nad potenciálními lidmi, kteří by v něm mohli být. A nebudu popírat, pár lidí se mi k mému srdci dostalo, a někteří i do něj. Někteří z nich tam jsou doteď, někteří byli nemilosrdně vyhoštěni. Ale nejsou to jen lidé, kdo tam mohou nakouknout, nebo dokonce mít přístup.Ale nechci vypisovat výčet těch osob. Proč také, vždyť všechny je nakonec budu znát snad jen já. Aspoň ti co byli/jsou nejbližší. Ale jsou i jiné způsoby, jak se tam dostat. Tak... nepřímo. Oklikou. Nebo naopak přímou cestou?

Jak, ptáte se? Umění.

Hlavně hudba.

Stačí písnička, která naprosto se mnou souzní. Ani jí nemusím rozumět, stačí melodie a cit, který byl do ní vložen. A jsem zamilovaná. Možná trochu marně - vždyť je nikdy nepotkám, a tak... ale píseň se ke mně dostala, vzbudila ve mne cit, snad mě i donutila zamyslet se nad jejím textem. A to je to důležité, no ne? Plní to účel. Jak těch, kdo ji napsali, složili a zazpívali, tak můj, požitek se ke mně dostal, a navíc trvá...

A kdo tam tedy patří, z hudebního světa? To bychom tu byli hodiny, dny, možná i déle. Pár jich tu ale zmínit musím. Jak přihodné, že zrovna teď mám na sobě staré tričko s nápisem "I ❤️ 1D". Kritizujte si a nadávejte si, já je prostě měla ráda. Pak přišel metal. A s ním Nightwish. Within temptation. Evanescence. Později Sabaton a Avantasia, z těch pro mě nejvýznamnějších.

Loni, snad v prosinci? Přes Marca Hietalu z Nightwish. Jarkko Ahola.
Finský zpěvák, dříve metal, dneska trochu do popu... Finsky rozumím pár slov, ale i přes to z těch jeho písní cítím něco, co u jiných ne, i když mají texty pěkné.

Jarkko Ahola - Mä tuun sun luo (Lyric video)


Tato je z posledních asi moje nejoblíbenějších, ale za ta léta má velký výběr písní, ať už v sólové dráze či se skupinami Ahola (spíše rock) či Terasbetoni (power metal). Nemluvě o coverech, hlavně na Queeny. Vybírat je z čeho, a kolik zpěváků má tak krásný hlas (a vlasy, ty vlasy!)?
Pak dlouho nic, až nedávno. Aurora.

AURORA - Queendom (Harp Version)


Uchvátila mě. Bylo to něco nového. A já se toho nemohla nabažit.

Víc slov by bylo snad k Auroře jen plýtvání. Radši si od ní něco pusťte.

AURORA - Home


A teď, nedávno, jsem narazila na jednu K-popovou skupinu. Teď už si asi říkáte, že jsem šílená do BTS a znám všechny členy a jejich životopisy nazpaměť... Ne, je to vlastně docela malá a oproti silně propagovaným K-pop skupinám neznámá skupina. Vždyť porovnejte zhlédnutí, ani ne 500 tisíc oproti 252 milionům (porovnávám Cactus - debutový singl A.C.E. a Fake Love od BTS). A členy rozeznávám asi jako neznámé lidi na ulici. Ale i tak mají svoje kouzlo. A jejich písničky pro mě nejsou jen nějaká hatmatilka s lehčím techno podtextem, ale opravdu hudba.

A.C.E(에이스) - 5TAR LIVE VIDEO


Pro neznalé korejštiny (jako jsem já) anglický překlad zde.

Co vy? Jaké písničky/hudebníci/zpěváci mají místo ve Vašem srdci? Líbí se Vám písničky, které si našly cestu k tomu mému? :)

PS: nejdou mi vkládat videa, do té doby zde budou jen odkazy.
 


Komentáře

1 beznadějná romantička beznadějná romantička | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 10:23 | Reagovat

krásně pojaté TT a nádherný design blogu <3

2 Náťa Náťa | E-mail | Web | 9. srpna 2018 v 21:23 | Reagovat

[1]: Díky, tohle vždy potěší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama